Udiarne Borniak 

Udiarne Borniak

Už ste počuli o elektrických udiarňach Borniak? Že nie? Tak to je najvyšší čas sa zoznámiť. Elektrické udiarne Borniak sú pre domáce údenie to pravé. Ponúknuť vám môžeme celý rad druhov. V ponuke nájdete elektrické udiarne s manuálnym ovládaním, ako aj udiarne s digitálnym ovládačom, udiarne z nerezu a aluzinku, ale aj udiarne vyrobené kompletne z nerezovej ocele, malé i veľké, skrátka, každý si vyberie tú pravú. Udiarne Borniak sa hodia nielen na údenie mäsa a rýb, ale aj na údenie zeleniny a rôznych druhov syrov. Navyše všetky majú možnosť údiť potraviny na špeciálnych roštoch, ale v udia...

Zobraziť celý text

Už ste počuli o elektrických udiarňach Borniak? Že nie? Tak to je najvyšší čas sa zoznámiť. Elektrické udiarne Borniak sú pre domáce údenie to pravé. Ponúknuť vám môžeme celý rad druhov. V ponuke nájdete elektrické udiarne s manuálnym ovládaním, ako aj udiarne s digitálnym ovládačom, udiarne z nerezu a aluzinku, ale aj udiarne vyrobené kompletne z nerezovej ocele, malé i veľké, skrátka, každý si vyberie tú pravú. Udiarne Borniak sa hodia nielen na údenie mäsa a rýb, ale aj na údenie zeleniny a rôznych druhov syrov. Navyše všetky majú možnosť údiť potraviny na špeciálnych roštoch, ale v udiarňach Borniak je tiež špeciálna lišta na zavesenie mäsa a ďalších potravín na háčiky. Všetky udiarne Borniak majú automatický dávkovač pilín, ktorý v pravidelných intervaloch prikladá do udiarne patričnú dávku bukových, brezových, dubových alebo jelšových pilín.

Ukázať 13 - 24 z 26 produktov
na stránku

Údenie nebolo nikdy jednoduchšie, jednoduchosť obsluhy udiarní Borniak ocenia predovšetkým milovníci vlastnoručne vyrobených pochúťok ako napríklad údených syrov, rýb a klobás. Každá táto maškrta môže mať vďaka rozmanitej ponuke štiepok na údenie zakaždým inú chuť a vôňu. S vlastnými výrobkami viete, čo jete, teda sa nenapchávate „éčkami" a konzervantmi.
Udiarne Borniak sú vyrobené jednoducho bez zbytočných nezmyslov, ktoré by spôsobovali používateľom nejaké problémy. Dym sa vytvára len jedným tlačidlom, ktorým sa spustí vykurovacia špirála a automaticky dôjde k rozžeraveniu drevených štiepok. Štiepky samospádom padajú zo zásobníka do špirály. V udiarni nevzniká žiadny plameň. Údené výrobky dostávajú pri regulovanej teplote dokonalú dymovú arómu a zafarbenie, ale výsledné pokrmy nie sú spálené.


Manuálne udiarne Borniak

manualne-udiarne-borniak

Elektrické udiarne Borniak s manuálnym ovládaním sú k dispozícii v dvoch veľkostiach a síce udiarne s kapacitou 70 a 150 litrov. Udiareň sa skladá zo základnej údiacej skrine a generátora dymu, ktorý sa k udiarni pripája z ľavej strany. V udiarni je umiestnená vykurovacia špirála s príkonom 500, respektíve 1400 W. Vďaka tejto špirále je možné v udiarni dosiahnuť prevádzkovú teplotu až 120 ° C. Ďalšia vykurovacia špirála je umiestnená v generátore dymu a slúži na spaľovanie údenárskej štiepky a tým pádom na vytvorenie aromatického dymu. Analógové udiarne sa ovládajú jednoducho pomocou termostatu a niekoľkých tlačidiel. Na ovládacom paneli si možno nastaviť intenzitu tepla vnútri udiarne a pri veľkých udiarňach s kapacitou 150 litrov, ktoré sú vybavené zdvojenou vykurovacou špirálou, je možné regulovať výkon na 700 alebo 1400 W. Elektrické udiarne sa vyrábajú len v prevedení s aluzinkovým plášťom.

Digitálne udiarne Borniak

digitalna-udiaren

Elektrické udiarne Borniak s digitálnym ovládaním sa skladajú zo základnej údiacej skrine a generátora dymu, ktorý sa k udiarni pripája z ľavej bočnej strany. Udiarne predávame v dvoch veľkostiach a vo dvoch dizajnových prevedeniach. Na výber sú digitálne udiarne s kapacitou 70 a 150 litrov, pričom každá veľkosť je k dispozícii v nerezovom alebo aluzinkovom prevedení. Udiarne s kapacitou 70 litrov sú vybavené vykurovacou špirálou s príkonom 500 a digitálne udiarne o objeme 150 litrov disponujú zdvojenou vykurovaciu špirálu s príkonom 1400 W (špirálu je možné nastaviť na polovičný výkon, čo sa hodí napríklad v horúcom lete). Vykurovacia špirála umožňuje nastaviť prevádzkovú teplotu až na 120 ° C. Ďalšia vykurovacia špirála je umiestnená v generátore dymu. Má príkon 115 W a slúži na spaľovanie štiepky na údenie a vytváranie aromatického dymu.


Ako nastaviť v udiarni teplotu

ovladaci-panel-udiarne-borniak

Nastavenie potrebnej prevádzkovej teploty je jednoduché, či už máte digitálnu alebo analógovú udiareň. Manuálna udiareň sa zapína pomocou jednoduchých tlačidiel. Požadovanú výšku teploty nastavíte pomocou termostatu a ďalej sa nemusíte o nič starať.
Digitálne udiarne sú vybavené ovládacím panelom s prehľadným displejom, na ktorom si pomocou pár tlačidiel môžete nastaviť nielen prevádzkovú teplotu, ale aj čas, po aký bude udiareň v prevádzke. Displej pritom zobrazuje nielen požadovanú teplotu, ale aj skutočnú aktuálnu teplotu vnútri udiarne. Udiareň a generátor sú navzájom nezávislé a môžu byť zapnuté súčasne, ale aj samostatne.

Ako vyčistiť udiareň

tepelna-spirala

Pravidelná údržba a čistenie udiarne je jedným zo základných predpokladov zdravého údenia. Všetky elektrické udiarne, či už s nerezovým alebo aluzinkovým plášťom je potrebné po každom údení dôkladne vydrhnúť a zbaviť všetkých nečistôt, a to čo najskôr, ideálne hneď ako udiareň vychladne. Pri čistení udiarní sa najviac osvedčila obyčajná kryštalická sóda, horúca voda a obyčajná handra alebo špongia. Použiť môžete tiež vodu so saponátom alebo prípadne aj špecializované prípravky na čistenie nerezovej ocele. Rošty na údenie, háčiky na zavesovanie mäsa, plechový kryt na vykurovaciu špirálu a misky na popol zo štiepky nemusíte drhnúť ručne, ale môžete ich dať umyť do klasickej umývačky riadu.

Údržba udiarne

miska-na-popol

Ako sa starať o elektrickú udiareň, aby čo najdlhšie vydržala? Jednou zo základných vecí, ktorú môžete pre čo najzachovalejší stav svojej udiarne urobiť je zaobstarať si ochranný nepriedušný obal vyrobený z PVC tkaniny, ktorý udiareň stráži pred klimatickými vplyvmi, poškriabaním, prachom a ďalšími nečistotami. Dôležité tiež je, kde budete udiareň skladovať. Ideálne je nejaké zastrešené miesto, kde nie je vlhko a je tam dosť miesta, aby sa tam udiareň pohodlne vošla, bez toho aby ste ju pri upratovaní poškriabali o vedľa stojaci bicykel, kosačku a pod. V rámci údržby elektrickej udiarne je dôležité pravidelne (optimálne tak po dvoch hodinách) vynášať misku s popolom zo spálenej štiepky na údenie.

Regulácia dymu

komin-udiarne-borniak

Regulácia dymu sa pri analógových a digitálnych udiarňach vykonáva veľmi jednoducho a síce pomocou komína so záklopkou, ktorý je umiestnený v strope udiarne. Dym môžete regulovať aj pomocou generátora dymu, pretože udiareň je na ňom úplne nezávislá a môže fungovať aj bez generátora.

Generátor dymu

stiepka-na-udenie

Generátor dymu je samostatná jednotka s vlastným vykurovacím telesom v tvare špirály, ktorá spaľuje štiepku na údenie a do udiarne dodáva aromatický dym. Vykurovacia špirála pritom dosahuje príkon 115 W a spálená štiepka spadá do záchytnej misky z nerezovej ocele. Generátor má vlastný ovládací panel a vlastný výstup na pripojenie do elektrickej siete. Súčasťou generátora je tiež zásobník na štiepku na údenie s objemom 2 litre.

Zostavenie udiarne

elektricka-manulna-udiaren

Udiareň je starostlivo zabalená v pevnej krabici dôkladne vystlanej polystyrénom, takže sa jej nič nestane ani pri dlhšej preprave. Samotná montáž je veľmi jednoduchá. Stačí k udiarni priskrutkovať ergonomické rúčky pre ľahké prenášanie, ovládací panel a potom už len k udiarni pripojíte generátor dymu a dáte do nej rošty na údenie, háčiky, odkvapkávací plech a misky na popol zo spálenej štiepky. Na záver už len ostáva pripojiť udiareň a generátor k rozvodnej sieti.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít