Pec na pizzu 

Pec na pizzu

Domáca pizza patrí medzi najobľúbenejšie jedlá, ktorými potešíte nielen deti, ale aj dospelých. Už samotná príprava je zábavná a veľmi intuitívna, pretože na pizza cesto môžete položiť čokoľvek máte radi a potom to len šupnúť do pece. Na klasickú pec má ale priestor len málokto, takže pizzu pečie v rúre. To nie je úplne ideálne, pretože nedosiahne rovnakú teplotu ako pece používané v pizzerii. Tento problém ale ľahko vyriešite pomocou domácich pizza pecí z našej ponuky.

Pec na pizzu dosahuje rovnakú teplotu ako tie v pizzeriách, takže chuť populárneho slaného koláča bude ako z Vašej obľúben...

Zobraziť celý text

Domáca pizza patrí medzi najobľúbenejšie jedlá, ktorými potešíte nielen deti, ale aj dospelých. Už samotná príprava je zábavná a veľmi intuitívna, pretože na pizza cesto môžete položiť čokoľvek máte radi a potom to len šupnúť do pece. Na klasickú pec má ale priestor len málokto, takže pizzu pečie v rúre. To nie je úplne ideálne, pretože nedosiahne rovnakú teplotu ako pece používané v pizzerii. Tento problém ale ľahko vyriešite pomocou domácich pizza pecí z našej ponuky.

Pec na pizzu dosahuje rovnakú teplotu ako tie v pizzeriách, takže chuť populárneho slaného koláča bude ako z Vašej obľúbenej reštaurácie. Okrem vyššej maximálnej teploty sa pece predhrievajú kratšiu dobu ako tie tehlové.

Aj keď by ste to na ne najskôr nepovedali, pizza pece sú univerzálne zariadenia. Môžete v nich napríklad restovať steaky, grilovať metódou low and slow, piecť ryby alebo zeleninu. Ako palivo sa používa plyn alebo drevo. Pri pizza peci na drevo si ďalej môžete vybrať či budete používať:

  • kusové drevo          
  • drevené pelety      
  • alebo brikety

Vďaka rozmerom sa jedná o skvelú záhradnú pec na pizzu a chlieb, ktorú ľahko prenesiete všade tam, kde sa Vám bude chcieť variť. Okrem použitia doma bude aj výborným spoločníkom na cesty.

Ukázať 1 - 8 z 8 produktov

pec na pizzu

Pec na pizzu na záhradu

Vzhľadom na to, že sa v peciach na pizzu vo väčšine prípadov kúri plynom alebo drevom, najvhodnejším miestom na ich použitie je Vaša záhrada či otvorená terasa. Ak si k nej necháte vyrobiť stojan alebo dokúpite stolík pod pizza pec, bude v úplne ideálnej výške na používanie. Samozrejme, môžete ju použiť aj na iných miestach, ale musí to byť vždy vonku. Či si vyberiete model fungujúci na plyn alebo na drevo, použitie pece vo vnútorných priestoroch nie je bezpečné.

Elektrická pec na pizzu

Jedná sa o pec, ktorej hlavným zdrojom tepla je vykurovacie teleso – väčšinou sa jedná o vykurovaciu špirálu. Elektrická pec tak môže byť použitá v reštaurácii, doma alebo na záhrade. Skrátka kdekoľvek, kde je elektrická zásuvka. To z nich robí dobrú voľbu pre tých, ktorí nemajú skúsenosti s používaním plynu alebo so zakladaním ohňa. Otočiť gombíkom alebo stlačiť tlačidlo vie predsa skoro každý.

Okrem jednoduchého ovládania sú elektrické pece vhodné aj na použitie na balkóne. Pálenie dreva v panelovom dome nepripadá do úvahy. Modely na plyn by sa dali použiť, ale dobre si skontrolujte pravidlá SVJ, či použitie PB fľaše nie je v dome zakázané.   Vnútri pece nájdete väčšinou kombináciu kameňa na pečenie a digestora. Vďaka tomuto vybaveniu sa pizza prepečie zo všetkých strán rovnako, pretože dochádza k cirkulácii horúceho vzduchu s teplotou až 200 °C.

Záhradné pece na pizzu a chlieb

Ak radi pečiete domáci chlieb alebo milujete talianske pečivo ste na správnej adrese. Vďaka pečeniu z viacerých strán si v peci na pizzu pripravíte chrumkavé domáce pečivo kdekoľvek a kedykoľvek sa Vám zachce. Prednosťou domácich pecí na pizzu je vysoká maximálna teplota, ktorú v obyčajnej rúre nedosiahnete. Pri pečení je preto vhodné byť opatrný, aby ste sa nepopálili. Na bezpečné pečenie existuje na trhu obrovské množstvo príslušenstva pre pizza pece.

Ako vybrať pec na pizzu?

Už viete, že pec na pizzu musí byť jednoznačne súčasťou Vašej domácnosti, ale stále si nie ste istí, ktorú zo širokej ponuky vybrať? Poďme sa teda spoločne pozrieť, podľa čoho by ste sa mali pri výbere tej pravej pece na pizzu riadiť.

Výber pece na pizzu podľa paliva

Pizza pece, ktoré sú na našom trhu ponúkané môžu fungovať buď na plyn alebo na drevo či drevené pelety. Ako už možno tušíte, plynové pece na pizzu sú jednoduchšie na rozkúrenie a zároveň aj na reguláciu teploty vo vnútri pece. Aj rozkúrenie plynovej pizza pece zaberie výrazne kratšiu dobu ako je to pri pizza peciach na drevo.

Na druhú stranu pece fungujúce na drevo dodajú jedlu tú správnu arómu. Pizzu tak budete pripravovať ako správny Talian. :-)

pec na pizzu

Ak pec plánujete umiestniť pod prístrešok spolu so záhradným nábytkom, vhodnou voľbou je rozhodne zariadenie na plyn. Pec môžete tiež použiť na balkóne bez toho, aby ste vydymili susedov v okolitých bytoch. Otvorené priestranstvo či stolík na záhrade je potom ideálnym miestom pre modely na drevo.

pec na pizzu

Výber pece na pizzu podľa veľkosti a tvaru

Ak ste veľký jedák alebo máte početnú rodinu pizza pece Cozze sú najlepšou voľbou. Tieto pece majú väčšiu plochu na pečenie a vďaka plynu sú pizze hotové v priebehu 3 minút. Pece Cozze sa predávajú v dvoch variantoch. Menšia pizza pec Cozze 34 cm s keramickým kameňom v tvare štvorca s veľkosťou 34 x 34 cm a väčšia pizza pec Cozze 43 cm tiež s keramickým kameňom na pečenie s o niečo väčšími rozmermi, a to 43 x 43 cm. Milovníci klasického tvaru zase ocenia tradičný okrúhly tvar kameňa na pečenie v modeloch pecí na pizzu na drevo od firmy Zippa s priemerom 32 cm.

pec na pizzu

Pizza pec na drevo je celkovo menšia, čo z nej robí ideálneho spoločníka na cesty. Komín sa dá kedykoľvek bez problémov zložiť, nožičky sklopiť a môže sa vyraziť do sveta. Navyše, drevo ako palivo zoženiete aj kdekoľvek v prírode a odpadajú Vám starosti ohľadom množstva plynu v plynovej kartuši či PB fľaši.

pizza pec

Ako funguje pec na pizzu?

Do priameho kontaktu sa pizza s pecou dostane iba zospodu. Aby sa cesto nepripálilo, v spodnej časti pece je keramický kameň, ktorý tlmí žiar a teplo tak pôsobí rovnomerne zhora aj zospodu.

pec na pizzu

Či už budete v pizza peci kúriť plynom alebo drevom, počas pečenia je nutné párkrát pizzu pootočiť. K plynovým pizza peciam Cozze predávame lopaty, ktoré nájdete v príslušenstve pre pizza pec. K peciam na drevo lopatu kupovať nemusíte, pizzu môžete otáčať kolieskom v prednej časti. Srdcom každej pizza pece, v ktorej sa kúri drevom, je ohnisko. To sa nachádza v zadnej časti. Použiť do neho môžete drevené štiepky, pelety alebo kusové drevo. Nad ohniskom sú potom výklopné dvierka na prikladanie. Na zapálenie ohniska sa používa prírodný podpaľovač.

pec na pizzu

K plynovým peciam sa pripájajú propán-butánové fľaše. Aby sa fľaša dala k peci pripojiť, dostanete od nás ako darček pripájaciu sadu zadarmo. Po pripojení stačí už len pustiť plyn, otočiť gombíkom ovládania pece a stlačiť zapaľovač iskry. Horáky pece sa nachádzajú po stranách a v zadnej časti

pec na pizzu

Ako rozkúriť pec na pizzu?

Pri plynových modeloch pecí na pizzu je v prvom kroku potrebné pripojiť k peci plynovú fľašu. To urobíte pomocou pripájacej sady, ktorú zasielame zákazníkom k peci ako darček. Pozor, nie všetci predajcovia to takto robia a pripájacia zostava nie je štandardne súčasťou dodávky.

Hadica je vyrobená z pevného, málo pružného materiálu na pevné uchytenie k nátrubku. S nasadením hadice Vám pomôže horúca voda, vďaka ktorej pevný materiál hadice povolí a pôjde na nátrubok nasadiť oveľa jednoduchšie.

pec na pizzu

Aby ste mohli plyn v peci na pizzu zapáliť, budete potrebovať iskru. Tú vám pri plynových pizza peciach Cozze zaistí elektrický zapaľovač iskry, ktoré funguje na tužkovú batériu AA.

pec na pizzu

Po zapálení horákov už ovládate výkon pece pomocou otočného gombíka. Plynová pec zostáva z prednej časti otvorená, aby bol zaručený prísun vzduchu do horákov. Po pár minútach je pec rozhorúčená a pripravená na použitie.

pec na pizzu

Ak kúrite v peci drevom, príprava potrvá o niečo dlhšie. Avšak, rozdiel by mal byť max. 5 – 10 minút. Aby drevo začalo horieť, potrebuje trochu viac času. Na založenie ohňa vložte pelety, štiepky či kusové drevo a prírodný podpaľovač do zásobníka a všetko zapáľte zapaľovačom či zápalkami. Aby ste v peci dosiahli optimálnu teplotu, je možné, že budete musieť do ohniska ešte priložiť palivo. Priamo na to sú u väčšiny pizza pecí na drevo určené vyklápajúce dvierka nad ohniskom.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít