Presklené udiarne 

Presklené udiarne

Páčilo by sa Vám pri údení mäsa sledovať, ako celý proces údenia prebieha? Máme pre Vás perfektné riešenie v podobne elektrických udiarní s veľkými presklenými dvierkami, vďaka ktorým Vám neunikne žiadny okamih pri údení bez toho, aby ste museli otvárať dvierka udiarne, a tým zbytočne plytvať teplom vo vnútri. Ako palivo sa používajú drevené brikety, ktorých zásobníky sú umiestnené mimo udiarne, čím opäť šetríme teplo, ktoré nám zbytočne neuniká von z udiarne pri prikladaní.  

Tieto elektrické udiarne majú navyše veľmi jednoduché ovládanie vďaka digitálnemu panelu pod udiarňou. Udiareň stač...

Zobraziť celý text

Páčilo by sa Vám pri údení mäsa sledovať, ako celý proces údenia prebieha? Máme pre Vás perfektné riešenie v podobne elektrických udiarní s veľkými presklenými dvierkami, vďaka ktorým Vám neunikne žiadny okamih pri údení bez toho, aby ste museli otvárať dvierka udiarne, a tým zbytočne plytvať teplom vo vnútri. Ako palivo sa používajú drevené brikety, ktorých zásobníky sú umiestnené mimo udiarne, čím opäť šetríme teplo, ktoré nám zbytočne neuniká von z udiarne pri prikladaní.  

Tieto elektrické udiarne majú navyše veľmi jednoduché ovládanie vďaka digitálnemu panelu pod udiarňou. Udiareň stačí iba zapáliť stlačením tlačidla a navoliť požadovanú teplotu na údenie Vašich pochúťok. Elektrické udiarne Louisiana a Pit Boss sú určené výhradne na údenie teplým dymom. S údením pomocou studeného dymu pri týchto udiarňach nepochodíte.

Ukázať 1 - 5 z 5 produktov

Presklené domáce elektrické udiarne s digitálnym ovládaním sú perfektným pomocníkom pri výrobe domácich údenín. Vďaka veľmi jednoduchému ovládaniu sú vhodné pre začiatočníkov v odbore údenia aj pre profesionálnych údenárov. Udiarne sú k nám dovážané z Ameriky vo veľmi atraktívnom dizajne s bonusom vo forme veľkých presklených dvierok. Vďaka nim môžete sledovať celý proces údenia bez toho, aby ste otvárali komoru udiarne, a tým si vypúšťali drahocenné teplo von. Palivom do udiarní sú drevené brikety, ktoré dodajú údeným potravinám tú správnu vôňu. Sú určené na údenie mäsa, rýb, syrov a ďalších potravín vhodných na zaúdenie.       

Digitálne udiarne Louisiana a Pit Boss Vertical  

presklené udiarne  

Presklené digitálne udiarne Louisiana a Pit Boss Vertikal sa skladajú zo základnej údiacej skrine, digitálneho panelu a nadštandardne veľkého zásobníka na drevené pelety. Rozdiel je iba vo veľkosti udiarne. Pokiaľ máme potrebu údiť veľké množstvo mäsa či iných údenín, presklená udiareň Louisiana bude tou správnou voľbou. Udiarne sú vybavené vykurovacím telesom. Vykurovacia špirála sa vo vnútri udiarne rozpáli a zapáli prvé pelety, ktoré sú zo zásobníka dopravované do komory udiarne pomocou robustného železného slimáka. Udiarne sa ovládajú veľmi jednoducho pomocou digitálneho panelu umiestneného pod údiacou komorou. Stačí naplniť zásobník požadovaným množstvom údiacich peliet, zapnúť udiareň pomocou tlačidla a otočným gombíkom nastaviť požadovanú teplotu údenia. Následne už udiareň pracuje sama a Vy môžete cez presklené dvierka sledovať kúzelné okamihy údenia. V prípade potreby si udiareň vždy sama prikúri a navyše, zásobníky na brikety sú také veľké, že plne naplnený zásobník vydrží aj niekoľko desiatok hodín. Záleží na nastavenej teplote na údenie. Teplota pri týchto udiarňach začína na teplote 65 °C, nie je v nich teda možné údiť pomocou studeného dymu. Najvyššia možná teplota na údenie je pri týchto udiarňach 215 °C. Sú teda vhodné aj na údenie metódou Low and Slow. Udiarne Louisiana a Pit Boss Vertikal sa od seba líšia iba veľkosťou, dizajn aj proces údenia majú úplne totožný.  

Presklená udiareň Pit Boss Silver Star  

presklené udiarne 

Digitálna udiareň s presklenými dvierkami Pit Boss Silver Star sa rovnako ako vyššie spomínané udiarne skladá zo základnej údiacej skrine a digitálneho panelu. Veľkostne táto udiareň zodpovedá udiarni Pit Boss Vertikal, líši sa však v spôsobe prikladania údiacich peliet. Pri tejto udiarni je zásobník na pelety umiestnený pod údiacou plochou a je neporovnateľne menší. Vnútri údiacej komory sa nachádza špirála, ktorá sa stlačením tlačidla a navolením požadovanej teploty rozžeraví a rozdúcha pelety umiestnené v zásobníku nad špirálou. Pri tejto udiarni je potrebné strážiť množstvo peliet a častejšie prikladať do zásobníka. Digitálne ovládanie je veľmi podobné, tiež stačí udiareň iba zapnúť a navoliť požadovanú teplotu na údenie. Udiareň Pit Boss Silver Star má rozsah možných teplôt na údenie od 37 °C do 175 °C, údiť sa teda pomocou studeného dymu v udiarni nedá, ale na použitie metódy údenia Low and Slow a údenia teplým dymom je táto udiareň ideálna.  

Nahrievanie udiarne? Áno, vždy!  

presklené udiarne  

Nastavenie prevádzkovej teploty sa pri udiarňach Louisiana a Pit Boss Vertical vykonáva úplne jednoducho pomocou otočného gombíka na ovládacom paneli umiestneného pod údiacou komorou. Pri udiarni Pit Boss Silver Star sa teplota nastavuje na digitálnom paneli pomocou šípky hore na zvýšenie teploty a šípky dole na zníženie teploty. Teplotu vo vnútri komory si potom udiarne už postrážia. Prevádzkovú teplotu môžete nastaviť v stupňoch Celzia alebo v Fahrenheita. Pomocníkmi pri údení Vám určite budú aj ihly do mäsa, ktoré spoľahlivo strážia teplotu vo vnútri údených potravín.  

Ako udržiavať sklenené dvierka udiarne čisté?  

presklené udiarne

Najlepšou cestou ako udržať udiareň v čo najčistejšom stave je jej pravidelná údržba. Ideálne by sa udiareň mala čistiť po každom údení. Nerezové rošty na údenie vrátane držiakov aj nádoby na vodu môžete dať umyť do štandardnej umývačky riadu. Samotnú komoru udiarne potom najlepšie vyčistíte pomocou teplej vody a umývacej hubky či handričky. Obávať sa v žiadnom prípade nemusíte ani sklenených dvierok udiarne, postačí iba teplá voda, handrička a dvierka budú opäť ako nové (viď. fotku – vyčistená udiareň Louisiana po nepretržitom trojdňovom údení). Popol z peliet odpadáva do nádoby umiestnenej pod komorou udiarne, ten stačí iba vysypať.  

Rozptyľovač dymu pri digitálnej udiarni  

presklené udiarne

Regulácia dymu pri udiarňach Louisiana a Pit Boss Vertical sa vykonáva pomocou komínu umiestneného nad komorou udiarne. Komínčekom stačí iba otočiť doprava či doľava, a tým buď pridať, alebo ubrať na intenzite dymu. Udiareň Pit Boss Silver Star je vybavená vetracím prieduchom so záklopkou, ktorej odklopením alebo priklopením priamo ovplyvníte intenzitu dymu vo vnútri udiarne.  

Preprava udiarne so sklenenými dvierkami? Pohoda!  

presklené udiarne

Montáž presklených udiarní s digitálnym ovládaním je veľmi jednoduchá. Udiareň je veľmi dôkladne zabalená v troch pevných škatuliach, ktoré sú od seba navyše oddelené vrstvou polystyrénu. Vnútri údiacej komory sú v jednotlivých krabičkách uschované krehkejšie časti udiarne. Samotná montáž je veľmi jednoduchá za pomoci kvalitne spracovaného návodu na montáž. Najzložitejšie na celej montáži je dostať udiareň z veľmi pevnej prepravnej krabice, následne stačí primontovať do spodnej časti robustné kovové nohy vrátane koliesok s aretáciou, do komory udiarne vložiť nerezové rošty a nádobu na vodu a do hornej časti primontovať komín na reguláciu dymu (u udiarní Louisiana a Pit Boss Vertical). Posledným úkonom je priskrutkovanie patentu na otváranie a zatváranie komory udiarne. Teraz už stačí naplniť zásobník drevenými peletami, zapojiť udiareň do elektriky a údenie môže začať.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít