MÔŽU SA LIATINOVÉ ROŠTY GRILU CAMPINGAZ UMÝVAŤ V UMÝVAČKE RIADU?

Dobrý deň, rád by som si kúpil plynový gril Campingaz 4 Series Classic LS Plus D. Gril sa mi veľmi páči, ale chcel by som sa opýtať, či je možné umývať liatinový rošt v umývačke riadu. Je to možné, alebo sa rošt musí umývať ručne? Čítal som, že prostriedky používané v umývačke sú pre liatinu príliš agresívne a povrch roštu začne korodovať. Ako to teda je? Ďakujem za odpoveď.
19.01.2023 František Š.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Liatinové rošty a aj ďalšie liatinové doplnky a komponenty pre grily Campingaz skutočne nie je vhodné dávať do umývačky riadu. Ako sám uvádzate, prostriedky používané v bežných umývačkách sú pre liatinu veľmi agresívne a vplyvom ich pôsobenia by liatina mohla začať korodovať. Preto liatinové rošty nechajte odmočiť v teplej vode a zvyšné nečistoty odstráňte pomocou obyčajného saponátu na umývanie riadu. Plynový gril Campingaz gril 4 Series Classic LS Plus D na našich webových stránkach nájdete pod katalógovým číslom 2000031360.

gril campigaz 4 series

V prípade, že budete mať o plynový gril Campingaz naďalej záujem, alebo keby ste mal nejaké ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Na tieto účely môžete využiť našu zákaznícku linku, ďalej nám svoje otázky môžete posielať prostredníctvom kontaktného online formulára na našich webových stránkach alebo nás môžete navštíviť v našej predajni Vladeko v Tachloviciach (medzi Zličínom a Rudnou u Prahy), kde môžete všetko osobne prebrať s jedným z našich odborných poradcov.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít