AKO UDIŤ V PLYNOVOM GRILE ZA POMOCI DYMBOXU?

Dobrý deň, narazil som na internete na obrázok, kde je dymbox pripojený k plynovému grilu. Máte s tým skúsenosti? Dokázali by ste mi, prosím, vysvetliť, ako sa v grile údi?
30.11.2022 Daniel M.

Naša odpoveď:

ako udit v plynovem grile za pomoci dybmoxu

Dobrý deň, Daniel, ďakujeme za otázku. V dnešnej dobe už skutočne môžete údiť aj vo svojom plynovom grile. K tomu budete navyše potrebovať dymbox, ktorý pomocou nerezovej trubky a adaptéra pripojíte ku grilovacej komore. Dymbox potom stačí umiestniť na bočný stolík. Dostatok dymu vo vnútri plynového grilu teda dymbox zaistí vďaka tlejúcej drevenej štiepke a vzduchovaču. Ale ako je to s teplotou, ak chcete údiť pomocou teplého alebo horúceho dymu? O tú správnu teplotu na údenie sa potom postarajú nerezové horáky grilu. Kontrolu zaistíte teplomerom, ktorý štandardne býva umiestnený vo veku grilu alebo teplomerom na mäso.

ako udit v plynovem grile za pomoci dybmoxu

Ako zostaviť dymbox na údenie v plynovom grile?

K dymboxu je najskôr potrebné prirobiť nohy, na ktorých bude nerezový zásobník dymboxu stáť. Súčiastky na zostavenie nožičiek sú súčasťou balenia. K zadnej časti SmoKingu potom pripojte kompresor pomocou silikónovej hadičky. Pomocou kompresora ovládate množstvo vygenerovaného dymu tým, že uberáte alebo pridávate vzduch, ktorý do dymboxu prúdi. Čím viac vzduchu bude prístroj pumpovať, tým bude štiepka viac horieť a z dymboxu pôjde viac dymu. Nakoniec generátor prepojte s grilom pomocou nerezovej rúrky a adaptéra. Aby ste mohli adaptér na gril nasadiť, musí mať otvor na boku grilu priemer minimálne 10 mm. Štandardne sa k tomuto využíva otvor, ktorý je primárne určený na umiestnenie otočného ražňa.

ako udit v plynovem grile za pomoci dybmoxu

V prípade, že budete mať ďalšie otázky ohľadom príslušenstva pre udiarne alebo Vás bude zaujímať čokoľvek ohľadom grilovania, neváhajte a obráťte sa na nás. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom zákazníckej linky, kontaktného online formulára na webovej stránke alebo sa môžete vydať do našej kamennej predajne s grilmi a udiarňami Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít