Ako dlho sa dá údiť s 10l štiepky na údenie?

Dobrý deň, uvažujem o nákupe udiarne Borniak. Pre predstavu mi prosím priblížte, na aké dlhé údenie vystačí 10 l štiepky Olše pre udiareň BBDS 150. Ďakujem Vám.
05.12.2019 Petr J.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Dva litre údiacej štiepky Borniak Jelša - čo je objem jednej plnej násypky u generátora dymu, vystačí na spoľahlivú prevádzku na 6 - 7 hodín údenia. Olšová príchuť je navyše veľmi univerzálna, hodí sa ku všetkým druhom mäsa, k rybám aj k zelenine. Na výber máte zo siedmich príchutí štiepky. Ponúkaná je okrem jelše príchuť dub, buk, breza, čerešňa, jablko a slivka.

Súčasťou udiarne Borniak BBDS 150 je desať litrov štiepky balenej v igelitových sáčkoch po dvoch litroch. S týmto množstvom štiepky teda zvládnete údiť 30 - 35 hodín. Údiaca štiepka sa sype do generátora dymu a na rozdiel, od údiacich lupienkov, ktoré sa pred použitím máčajú minimálne 30 minút vo vode, sa používa výhradne suchá.

udící štěpka Borniak

V prípade, že si budete chcieť udiaren Borniak BBDS 150 vč. 10 l štiepky na údenie objednať alebo, keby ste sa chcela opýtať na niečo iné, neváhajte a obráťte sa na nás. Volať môžete na našu zákaznícku linku, ďalej je  Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

dsc-0011
udici-stepka-borniak-olse-0002
6437-udirna-borniak-bbds-150-12
6427-udirna-borniak-bbds-150-02

Aktuality

Archív aktualít