Zmestí sa na otáčací špíz od Webera morka?

Mám otázku - zmestí sa na otáčací špíz Weber celá morka? Máte s tým skúsenosti? Poradili by ste mi prosím ako najlepšie ju ugrilovať? Ďakujem za odpoveď.
22.01.2020 Robert S.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, na otáčací špíz pre kotlové grily nazývaný výrobcom Weber tiež ako roteserie sa zmestí čokoľvek do hmotnosti 15kg - potom už má motor s otáčaním ťažkosti. Otáčací špíz Weber je poháňaný výkonným elektromotorom a je určený pre všetky kotlové grily Master Touch s roštom s veľkosťou 57 cm. Na menšie grily sa nezmestí. Pre lepšiu stabilitu je zasadený do okrúhleho rámu, ktorý sa nasadzuje na kotol grilu.

Bohužiaľ sme v našom grilovacím archíve nenašli fotku roteserie a morky, ale nápoveďou, ako asi špíz funguje môže byť aj táto fotka s tromi kurčatami. Celé kura je dobré pred grilovaním stiahnuť mäsiarskou niťou, aby pekne držalo tvar. Najradšej grilujeme spôsobom "freestyle", nepoužívame žiadne zvláštne korenia. Na grilované kurčatá je osvedčená zmes: 1 balíček grilovacieho korenia, 250 g masla a 1 fľaša Plzeňského 12-stupňového piva. Všetko zmiešame a ohrejeme. Pred grilovaním je dobré kuratá osoliť zvonku aj vo vnútri. Grilovacou zmesou potom 3x - 4x počas grilovania kuratá potierame. Doba grilovania je cca 2 hodiny pri 160 - 170 ° C.

Na grilovanie v kotlových griloch sú najlepšie originálne brikety Weber, tieto sú rokmi preverené. Brikety Vám najlepšie chytia v zapaľovacom komíne, s ktorého pomocou znížite dobu rozpaľovania grilu na minimum. Súčasťou setu s rozpaľovacím komínom sú aj podpaľovacie kocky a dvojkilogramové balenie brikiet Weber. Briketami vrchovato naplníme palivové nádoby a umiestníme ich k stranám grilu. Takto nám brikety vystačia po celú dobu grilovania. Do grilu môžete ešte umiestniť hliníkovú misku s vodou, vďaka nej bude prostredie v grile vlhkejšie a zároveň sa odkvapkávajúca marináda neprepaľuje.

V prípade, že si budete chcieť otáčací špíz objednať alebo keby ste sa chceli opýtať na niečo iné, neváhajte a obráťte sa na nás. Volať môžete na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár, alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

Aktuality

Archív aktualít