ZA AKO DLHO SPOTREBUJEM PÄŤKILOVÚ PLYNOVÚ BOMBU?

Dobrý deň, môžete mi prosím povedať, koľko hodín zhruba vydrží päťkilová plynová bomba?
02.02.2023 Stanislav Ř.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Spotreba plynu je u každého grilu Campingaz iná a nemožno ju celoplošne stanoviť pre všetky grily. Bez špecifikácie, o ktorý gril sa jedná, vám teda môžeme poskytnúť iba orientačnú odpoveď. Päťkilová bomba zvyčajne vydrží približne jeden mesiac, tj. cca 4-5 grilovaní.

grily campingaz

Inak výška spotreby plynu závisí od viacerých faktorov. Základným hľadiskom, ktorý spotrebu plynu ovplyvňuje, je počet plynových horákov, respektíve výkon grilu. V tomto ohľade platí pre plynové grily priama úmera, takže čím viac horákov gril má, tým vyšší je výkon a tým pádom bude vyššia aj spotreba plynu. Okrem výkonu je dôležitou okolnosťou ovplyvňujúcou množstvo spotrebovaného plnu tiež zvolená grilovacia metóda.

plynovy gril campingaz

Pri priamom grilovaní, kedy sa mäso opeká sprudka pri vysokej teplote, býva spotreba vyššia ako u nepriameho grilovania, pre ktoré je typické pozvoľné opekanie pri nízkych teplotách. Ak budete mať záujem o presnejšie údaje o spotrebe vášho grilu, napíšte nám prosím, o aký typ grilu sa jedná, a my vám obratom napíšeme, akú má tento gril spotrebu.

plynova flasa

Ak budete mať nejaké ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Volať môžete na našu zákaznícku linku, k dispozícii je vám tiež kontaktný online formulár alebo nás môžete navštíviť priamo v našej kamennej predajni v Tachloviciach, kde s vami všetko preberie jeden z našich odborných poradcov.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít