Udrží otáčací špíz osemkilové stehno?

Dobrý deň, môžete mi povedať, či sa na otáčacom špíze pri grile Weber Genesis II E-410 GBS dá ugrilovať aj väčší kus mäsa ako je napríklad bravčové stehno s váhou približne 8 kilogramov? Ďakujem za odpoveď.
23.02.2019 Roman Š.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Otáčací špíz pre grily Genesis II si s osemkilovým stehnom alebo s podobne veľkým a ťažkým kusom mäsa poradí hravo. Špíz máme otestovaný pri grilovaní cca 10 kg mäsa a všetko prebehlo v úplnom poriadku. Avšak je dobré sa s mäsom trochu pohrať a na ihlicu ho rozmiestniť rovnomerne, aby bolo pri otáčaní čo najviac vyvážené.Na špíze je lepšie robiť skôr mäso bez kosti a určite urobíte dobre, keď mäso previažete potravinovým povrázkom. Pri plynovom grile Weber Genesis II E-410 je tiež potrebné pri použití otáčacieho špízu vybrať grilovacie rošty, aby mali obzvlášť veľké kusy mäsa dosť miesta na plynulé otáčanie. A aby ste si uľahčili následné čistenie grilu, odporúčame cez flavorizéry, ktoré kryjú horáky, položiť veľkú hliníkovú misku, do ktorej bude pri grilovaní stekať vypečený tuk a šťavy.


V prípade, že budete mať o otáčací špíz pre grily Genesis naďalej záujem, alebo keby ste sa chcel opýtať na niečo iné, neváhajte sa na nás obrátiť. Osloviť nás môžete napríklad prostredníctvom našej zákazníckej linky, ďalej nám svoje otázky môžete posielať cez kontaktný online formulár na našich webových stránkach alebo nás môžete prísť navštíviť do našej kamennej predajne Weber World Vladeko, kde môžete všetko potrebné prebrať s jedným z našich odborných poradcov.

img-1980
img-1982
img-1988
img-1985