Môžem na balkóne grilovať s veľkou plynovou bombou?

Dobrý deň, mám doma gril Q 1200 a chcem ho využiť na grilovanie na balkóne. Myslíte, že môžem na balkóne grilovať normálne s plynovou bombou, alebo by ste mi radšej odporučili napájanie grilu pomocou malej plynovej kartuše? Ďakujem za odpoveď.
03.05.2019 Tereza V.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Ak budete pri grilovaní na balkóne napájať gril pomocou malej plynovej kartuše, nemali by ste mať žiadny problém. S použitím plynovej bomby pri balkónovom grilovaní je to trochu zložitejšie. Predovšetkým sú bytové domy, kde si Združenia vlastníkov bytových jednotiek odhlasovali zákaz používania plynových bômb na balkónové grilovanie. Tam by sme vám akékoľvek pokusy o grilovanie s napájaním pomocou plynovej bomby neodporúčali. Samozrejme, sú aj bytové jednotky, kde sa na balkónoch normálne griluje, aj s plynovou bombou. Ale aj v takýchto bytových domoch by sme vám odporúčali prekonzultovať zámer grilovať na balkóne s ostatnými nájomníkmi alebo vlastníkmi bytov.

 

V prípade, že budete mať nejaké ďalšie otázky, neváhajte a obráťte sa na nás. Volať môžete na našu zákaznícku linku, ďalej nám svoje otázky môžete posielať prostredníctvom kontaktného online formulára alebo nás môžete navštíviť priamo v našej predajni Weber World Vladeko v Tachloviciach (medzi Zličínom a Rudnou u Prahy), kde s vami všetko preberie jeden z našich technických poradcov.