Môže byť viac liatinových mriežok v grile Weber?

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či môže byť v grile viac mriežok Sear Grate? Vopred ďakujem za odpoveď.
02.09.2020 Lukáš F.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Áno v grile môže byť viac liatinových mriežok, avšak primárne sa Sear Grate používa zo systémového príslušenstva GBS, pri niektorých modeloch možno použiť okrúhlu liatinovú mriežku Sear Grate pri iných zasa liatinový rošt pre Weber Genesis.    

Ak ste však správny gurmán, alebo robíte steaky pre celú dvadsaťčlennú rodinu, dá sa drobnou úpravou - dokúpením náhradného roštu a liatinovej mriežky zmeniť váš gril na továreň na steaky. Túto úpravu odporúčame najmä pre grily, ktoré nemajú liatinový rošt, avšak aj u týchto je to ale možné. Liatina ako taká má skvelé vlastnosti vhodné na grilovanie. Takmer okamžité nahriatie a odovzdanie tepla pokrmu z nej robí veľmi užitočného pomocníka. Mäso je ihneď zatiahnuté a perfektne šťavnaté. 

Pri modelovom rade Weber Summit sa dá rozšíriť grilovací rošt na dve Sear Grate mriežky pri modeli 460 a až tri Sear Grate mriežky pri modeli 670. Nižšie je inšpirácia od nášho zákazníka, ktorý nám doviezol gril na predsezónny servis.  

 

Pri modeloch Genesis a Spirit II značky Weber je už táto úprava ťažšia ale stále možná. Už nejde len o rozširovanie okrúhlej liatinovej mriežky zo systémového príslušenstva GBS, ale o kombináciu GBS mriežky a roštu Sear Grate. Táto úprava tu plní skôr dizajnovú funkciu, modely Genesis aj Spirit II sú v základe vybavené liatinovým roštom, teda jediným rozdielom je pravidelná úzka mriežka Sear Grate pre pravých fajnšmekrov.

Pri rade Genesis vo variante E-610 horákového grilu možno použiť jednu liatinovú mriežku GBS a jeden rošt Sear Grate, alebo tri rošty Sear Grate.

Pri 4-horákových griloch možno skombinovať liatinovú mriežku GBS a rošt Sear Grate.  

Pri trojhorákovom variante sa dajú použiť iba dva Sear Grate rošty.  

Aktuality

Archív aktualít