Je možné plynový gril Napoleon Travel na kartuše pripojiť i na PB fľašu?

Dobrý deň, je možné pripojiť cestovný plynový gril Napoleon Travel TQ285X-BK, ktorý je určený na kartuše, aj k štandardnej propán-butánovej fľaši? Ďakujem.
01.12.2023 Pavol H.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, Pavol, ďakujeme Vám za otázku. Vami spomínaný cestovný plynový gril Napoleon Travel TQ285X-BK je určený na použitie na plynové kartuše. Jedná sa o kapacitne menšie plynové nádoby, ktoré sú úplne perfektné na cestovné účely. Súčasťou grilu je regulátor na pripojenie šróbenia plynovej kartuše. Ku grilu v základnom vybavení nie je možné pripojiť štandardné PB fľaše.

gril napoleon travel

Ak hľadáte cestovný plynový gril na použitie s klasickými PB fľašami, môžeme Vám ponúknuť gril Napoleon Travel Pro285X PHANTOM, ktorého súčasťou je aj štandardná pripojovacia sada s regulátorom. Ďalej ku grilu dostanete čierne sťahovacie pásky, vďaka ktorým bude fľaša pevne pripevnená v stojane grilu a bude možné s ním aj ľahko prechádzať z miesta na miesto.

Pokiaľ nie ste pevne rozhodnutý, či zvoliť gril na kartuše alebo propánbutánové fľaše, spísali sme Vám pár tipov, ktoré Vám, veríme, s rozhodovaním pomôžu.

gril napoleon travel

Kartuša alebo oceľová fľaša?  

Najlepší typ riešenia skladovania plynu bude závisieť od vašich konkrétnych potrieb a požiadaviek. Avšak, používanie plynových kartuší má oproti oceľovým fľašiam množstvo výhod.

Výhody plynových kartuší:         

  • Nižšia hmotnosť: plynové kartuše sú výrazne ľahšie ako oceľové fľaše, takže sa s nimi lepšie prepravuje a manipuluje.    
  • Menšie rozmery: plynové kartuše sú tiež menšie ako oceľové fľaše, takže sú kompaktnejšie a lepšie sa skladujú.  
  • Prenosnosť: plynové kartuše sú navrhnuté tak, aby sa dali prenášať, čo je ideálne na použitie v rôznych oblastiach, ako je kempovanie, turistika a rekreácia v prírode.       
  • Cenová výhodnosť: plynové kartuše sú často cenovo výhodnejšie ako oceľové plynové fľaše, najmä na kratšie grilovanie.

Nevýhody plynových kartuší:         

  • Nižšia kapacita: plynové kartuše majú obvykle nižšiu kapacitu ako oceľové plynové fľaše, čo znamená, že nemusia byť vhodné na dlhšie grilovanie, ktoré vyžaduje väčšie množstvo plynu.     
  • Možnosť opätovného plnenia: plynové kartuše sa nedajú znovu naplniť, čo znamená, že sa musia vymeniť, keď sú prázdne.

gril napoleon travel

V prípade, že budete mať ďalšie otázky ohľadom plynových grilov alebo Vás bude zaujímať čokoľvek ohľadom grilovania, neváhajte a obráťte sa na nás. Volať môžete na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne s grilmi a udiarňami Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít