AKÝ ZAOBSTARAŤ GRIL NA PRASIATKA?

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc. Potrebujeme pre našu reštauráciu zakúpiť gril, ktorý zvládne ugrilovať aj malé prasiatko. Máte pre nás nejaký typ na gril na prasiatko?
20.07.2022 Zdenek P.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Úplne rozumieme situácii, keď sa Vám v reštaurácii zíde väčší počet ľudí na grilovačku a Vy ich potrebujete nakŕmiť všetkých v jeden okamih. Grilované prasiatko je pre tieto účely úplne perfektné. V ponuke samozrejme máme aj grily, do ktorých sa menšie prasiatko úplne pohodlne zmestí. Môžete si dokonca vybrať, či by ste radšej volili plynový gril alebo gril na drevené pelety.

Plynový gril na prasiatka

Jeden z osvedčených grilov práve na grilovanie prasiatka je kanadský plynovýgril Napoleon Prestige 665. V tomto grile je možné grilovať prasiatko na otočnom ražni, vďaka ktorému bude rovnomerne ugrilované zo všetkých strán. Navyše rošty v grile zostanú voľné a možno ich využiť na grilovanie kurčiat, pečienky, či príloh k mäsu. Vďaka osvetlenej komore máte prehľad o grilovanom mäse aj v neskorých večerných hodinách.  

gril na prasiatko

Máte obavy, že grilované mäso na plynovom grile príde o tú správnu vôňu dreveného uhlia? Aj na toto výrobca pamätal. Ku grilu si môžete dokúpiťzásobník na drevené uhlie Napoleon, ktorý sa umiestňuje nad nerezové horáky. Zásobník naplníte buď dreveným uhlím alebo grilovacími briketami a umiestnite ho pod rošty grilu. Môžete použiť aj údiace lupienky, tie ale nesmieme zabudnúť pred umiestnením do zásobníka namočiť aspoň na 30 minút do studenej vody.

Peletový gril na prasiatka

Ďalšou možnosťou na grilovanie prasiatka je peletový gril Pit Boss Pro Series 1600 Wifi. Ako už jeho názov napovedá, gril funguje na drevené pelety, ktoré sa sypú do bočného zásobníka. Odtiaľ sú pomocou robustného železného slimáka podávané do spaľovacej komory. Zásobník má kapacitu 9 kg drevených peliet, čo Vám vystačí na cca 12 hodín grilovania.

gril na prasiatko 

K peletovým grilom výrobcovia nedodávajú otočné ražne a teda sa v tomto grile prasiatko griluje na liatinových roštoch. Ohľadom prepečenosti mäsa nemusíte mať žiadne obavy. Ku grilu sú dodávané dve teplotné sondy, vďaka ktorým budete mať prehľad o teplote vo vnútri mäsa. Na ovládacom paneli si jednoducho nastavíte požadovanú teplotu aj čas, počas ktorého sa má mäso grilovať. Zobrazuje sa Vám tu aj aktuálna teplota vo vnútri grilovacej komory a teplota v mäse. Gril navyše môžete ovládať pomocou mobilnej aplikácie vo vašom telefóne.

peletovy gril pit boss

V prípade, že budete mať ďalšie otázky ohľadom plynových grilov, peletových grilov alebo samotného grilovania, neváhajte a obráťte sa na nás. Môžete volať na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

ilge9553
gril-na-sele
gril-na-sele-02

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít