AKÝ PELETOVÝ GRIL JE DOBRÝ NA GRILOVANIE STEAKOV?

Dobrý deň, rád by som si kúpil gril na pelety. Čo som ale čítal, tak vraj nedosahujú až také vysoké teploty ako napríklad plynové grily. Gril chcem kúpiť predovšetkým na steaky. Máte v ponuke nejaký, ktorý by bol na to vhodný a existuje vôbec taký v kategórii peletových grilov?
23.09.2022 Zdeněk B.

Naša odpoveď:

peletovy gril pit boss

Dobrý deň, peletové grily sú na grilovanie steakov úplne perfektné. Grily síce podľa informácií od výrobcu dosahujú teplotu vo vnútri komory grilu max. 260 °C, ale ide o hodnotu pri zatvorenom deflektore. Aj tak hodnoty okolo 260 °C sú na zatiahnutie steakov dostačujúce. Pri grilovaní steakov ide predovšetkým o to, aby sa mäso pri položení na rošt rýchlo zatiahlo a nevytieklo z neho veľké množstvo šťavy a mäso zostalo šťavnaté. K rýchlemu zatiahnutiu mäsa prispejú aj masívne liatinové rošty, ktoré sú súčasťou každého peletového grilu. Liatina perfektne akumuluje teplo a je na grilovanie väčších kusov mäsa úplne ideálna.

Pri otvorenom deflektore potom môžete na liatinovom rošte vo vnútri grilu dosiahnuť teploty až 500 °C a to hlavne v centrálnej časti, kde sa nachádza ohnisko a Vy teda budete grilovať priamo nad rozpálenými drevenými peletami.

peletovy gril pit boss

Centrálna časť, ktorá sa nachádza priamo nad ohniskom je na termofotografii zobrazená bielou farbou. Práve pod týmto miestom sa nachádza ohnisko.

Čo sa týka odporúčaní na konkrétny výrobok, nám sa najviac osvedčili peletové grily amerického výrobcu PitBoss. Všetky peletové grily PitBoss majú digitálne ovládacie jednotky a veľké zásobníky na drevené pelety, vďaka ktorým môžete grilovať aj niekoľko hodín bez priloženia - záleží na teplote, ktorú potrebujete vo vnútri grilu udržať. Grily sa od seba líšia dizajnom, veľkosťou, farbou a možnosťou pripojenia a ovládania pomocou aplikácie v smartfóne.

Peletové grily PitBoss: 

Výrobca našiel riešenie aj pre milovníkov domáceho grilovania na balkónoch či malých terasách a to v podobe stolného peletového grilu PitBoss Navigator 150Konečne peletový gril, ktorý si môžete vziať na cesty!  

peletovy gril pit boss

Peletový gril Pit Boss Pro Series 1600 Wifi

peletovy gril pit boss navigator

Peletový gril Pit Boss Navigator 850

V prípade, že budete mať ďalšie otázky ohľadom peletových grilov alebo Vás bude zaujímať čokoľvek ohľadom grilovania, neváhajte a obráťte sa na nás. Môžete volať na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne s grilmi a udiarňami Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

1-jaky-peletovy-je-dobry-na-grilovani-steaku
2-jaky-peletovy-je-dobry-na-grilovani-steaku
3-jaky-peletovy-je-dobry-na-grilovani-steaku
4-jaky-peletovy-je-dobry-na-grilovani-steaku

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít