Ako vyčistiť infražiarič na plynovom grile?

Dobrý deň, súčasťou nášho grilu je aj infražiarič. Čím ho môžem vyčistiť? Vďaka za odpoveď.
10.09.2020 Vítek M.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. V našej predajni v Tachloviciach bežne vykonávame opravy grilov Weber a niekoľko infražiaričov sme tu už zákazníkom menili. Vzhľadom na vysoké teploty, ktoré infračervený žiarič dosahuje, je čistenie relatívne automatické. Všetky nečistoty, zvyšky jedla  a tuky, ktoré dopadajú na infražiarič sú ihneď spálené. Ak však predsa len nejaké nečistoty zostanú, nechajte po skončení  grilovania horák zapnutý na plný výkon ešte približne 5-10 minút. 

V žiadnom prípade keramickú časť horáka nečistite žiadnymi prípravkami ani kefou. Kontakt s vodou môže spôsobiť praskliny a nenávratné poškodenie horáka. Na fotke nižšie je foto infražiariča z grilu Weber Summit, ktorý nám zákazník doniesol na servis, bohužiaľ ho pri snahe o čo najdôkladnejšie vyčistenie prešiel vapkou. Takto čistiť infražiarič nikdy nikomu neodporúčame! Toto poškodenie sa nedá nijako opraviť a je potrebné vymeniť celý infražiarič.  

Jednou z ďalších možností zlej funkcie horáka je nedostatočné prúdenie vzduchu. Aby horák mohol fungovať tak ako má, je potrebné aby horúci vzduch mohol uniknúť z grilu von. Preto nepoužívajte masívne kovové napr. liatinové riady na viac ako troch štvrtinách grilovacej plochy. Takéto prehrievanie horáka by viedlo k skráteniu jeho životnosti.

Aktuality

Archív aktualít