AKO VYČISTIŤ ELEKTRICKÚ UDIAREŇ BORNIAK?

Dobrý deň, ako často by som mal čistiť elektrickú udiareň Borniak? Mohli by ste mi prosím poradiť, čo môžem a naopak by som nemal na čistenie použiť, aby nedošlo k nejakému poškodeniu udiarne? Ďakujem
05.10.2022 Antonín K.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Udiareň Borniak je vhodné čistiť po každom použití. Usadenín nebude taká vrstva a nebudú tak zapečené, budú sa dať preto odstrániť z nerezového povrchu udiarne oveľa ľahšie, než keď budete čistiť udiareň raz za čas. Samozrejme, keď sem-tam čistenie udiarne vynecháte, nič sa nedeje. Ďalším z dôvodov čistenia udiarne je odstránenie zápachu, ktorý v udiarni zostal po poslednom použití. Pokiaľ budete vždy údiť v čistej udiarni, zbavíte sa rizika, že Vaša údená pochúťka bude chutiť inak, než ste zamýšľali. Hlave po údení rýb je nutné sa práve na tento dôvod viac zamerať.  

udiareň borniak

Na čistenie udiarne budete potrebovať:

  • Hubku či handričku
  • Kryštalickú sódu
  • Teplú vodu  

AKO VYČISTIŤ ELEKTRICKÚ UDIAREŇ BORNIAK?

Pomocou kryštalickej sódy a teplej vody úplne ľahko umyte vnútro celej udiarne. Pokiaľ budete používať hubku, dajte pozor, aby ste použili iba hladkú časť. Hrubá časť hubky by mohla udiareň poškriabať. Zvyšné časti udiarne, ktoré je možné vybrať, môžete vložiť do umývačky riadu. Mám na mysli misky, rošty, tyče (ak nie sú drevené), odkvapkávací plech či háčiky. Než spomínané časti do umývačky vložíte, uistite sa, že na nich nie sú zvyšky jedla, aby ste zbytočne neupchali filter v umývačke. Takáto situácia môže nastať, ak budete v udiarni pripravovať údený syr. Pokiaľ syr necháte v udiarni príliš dlho, môže sa stať, že z roštu stečie pár kvapiek na odkvapkávací plech, z ktorého je potom nutné hrubé nečistoty pred umývaním v umývačke odstrániť.

Nikdy nepoužívajte na umývanie vnútorných častí udiarne vysokotlakový čistič - wapku - došlo by k nezvratnému poškodeniu funkcií udiarne!

AKO VYČISTIŤ ELEKTRICKÚ UDIAREŇ BORNIAK? 

V prípade, že budete mať ďalšie otázky ohľadom udiarní, neváhajte a obráťte sa na nás. Môžete volať na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne s udiarňami v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

ako vyčistit elektrickú udiareň borniak

ako vyčistit elektrickú udiareň borniak

ako vyčistit elektrickú udiareň borniak

1-jak-se-cisti-udirna-borniak
2-jak-se-cisti-udirna-borniak
3-jak-se-cisti-udirna-borniak
4-jak-se-cisti-udirna-borniak
5-jak-se-cisti-udirna-borniak
6-jak-se-cisti-udirna-borniak

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít