AKO SA REGULUJE TEPLOTA V ELEKTRICKEJ UDIARNI PRI ÚDENÍ STUDENÝM DYMOM?

Dobrý deň, rád by som skúsil v elektrickej udiarni údiť za pomoci studeného dymu. Mohli by ste mi prosím poradiť, ako regulovať teplotu v udiarni?
27.10.2022 Jan T.

Naša odpoveď:

udiareň borniak

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Na údenie studeným dymom sa u elektrických udiarní používa generátor dymu bez podpory vykurovacej špirály udiarne. To znamená, že teplotu na digitálnom paneli udiarne nastavíte na nula.

udiareň borniak

Pokiaľ aj tak je v udiarni teplota vyššia, než potrebujete, je vhodné použiť ochladzovač dymu. Teplotu vo vnútri komory udiarne môžete úplne jednoducho zistiť na displeji ovládacieho panela udiarne. V prípade, že Vaša udiareň teplomer nemá, môžete si k udiarni dokúpiť jeden z teplomerov do udiarne

udirareň borniak

Ochladzovač dymu UW Borniak    

Na obrázku vyššie môžete vidieť použitie ochladzovača dymu tak, ako sme to urobili my. Ochladzovač je teda malá nerezová krabička, ktorá je spojená s udiarňou prepojovacou rúrou. Tá vedie dym z generátora dymu do komory udiarne.  

V prípade, že budete mať ďalšie otázky ohľadom údenia alebo samotných udiarní, neváhajte a obráťte sa na nás. Môžete volať na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

1-jak-se-reguluje-teplota-v-elektricke-udirne-pri-uzeni-studenym-kourem
2-jak-se-reguluje-teplota-v-elektricke-udirne-pri-uzeni-studenym-kourem
3-jak-se-reguluje-teplota-v-elektricke-udirne-pri-uzeni-studenym-kourem

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít