AKO PRIPEVNIŤ OTOČNÝ RAŽEŇ KU GRILU MONOLITH CLASSIC?

Dobrý deň, rád by som si ku keramickému grilu Monolithu Classic zaobstaral rotisseriu na grilovanie kurčiat a väčších kusov mäsa. Môžete mi ešte poradiť, ako sa rotisseria ku grilu pripevňuje? Je to zložité?
09.02.2024 Anton K.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, Anton, ďakujeme za otázku. Zaobstaranie rotisserie ku grilu Monolith Classic vrelo odporúčame. Vďaka otáčaniu ražňa sú kurčatá aj väčšie kusy mäsa opekané zo všetkých strán rovnomerne a nestane sa Vám, že z jednej strany bude kura pripečené a z druhej takmer surové.

Navyše, pripojenie ražňa ku grilu Monolith Classic je úplne jednoduché a zvládne ho naozaj každý. Otáčanie ražňa zaisťujú batérie, čo je ďalšia výhoda – v blízkosti grilu nepotrebujete zdroj el. energie.

Čo obsahuje balenie rotisserie ku grilu Monotlih Classic?         

  • ROTI nadstavec z nerezovej ocele         
  • ražeň z nerezovej ocele   
  • dve vidlice na uchytenie mäsa       
  • motor

návod na mongáž rotisserie ku grilu Monolith Classic

Návod na montáž rotisserie ku grilu Monolith Classic

Balenie otočného ražňa okrem samotného prstenca a grilovacej ihly s vidlicami na uchytenie mäsa obsahuje aj motor na dve batérie typu D, držiak motora a nerezový spojovací materiál.

návod na mongáž rotisserie ku grilu Monolith Classic

Nerezový prstenec rotisserie sa jednoducho nasadí na spodnú časť keramického grilu Monolith Classic. Užšou časťou musí byť smerovaný k pántom veka grilu tak, aby sa dal gril aj s rotisseriou pohodlne zavrieť.

návod na mongáž rotisserie ku grilu Monolith Classic

Následne je potrebné nasadiť motor na nerezový držiak a potom pomocou skrutiek priskrutkovať k rotisserii. Pozor! Motor sa nedá nasadiť po priskrutkovaní držiaka!

návod na mongáž rotisserie ku grilu Monolith Classic

Ražeň zložíte dohromady tak, aby nerezové vidlice smerovali ostrými hrotmi proti sebe a upevníte ich pomocou skrutiek.

Vedeli ste, že ...

... ak nechcete stále piecť iba veľké kusy mäsa, môžete si zakúpiť k otočnému ražňu súpravu ihiel pre rotisseriu Monolith Classic, vďaka ktorej môžete grilovať až 7 špízov či šašlikov naraz. Ľahko tak nasýtite až 7 stravníkov a ako bonus si každý môže pripraviť špíz podľa svojich chutí.

návod na mongáž rotisserie ku grilu Monolith Classic

Teraz stačí už len rozkúriť drevené uhlie v grile a môžete sa pustiť do ražnenia.

návod na mongáž rotisserie ku grilu Monolith Classic

V prípade, že budete mať o príslušenstvo ku grilu Monolith záujem, alebo by ste sa chceli spýtať na niečo ďalšie, neváhajte a obráťte sa na nás. Volať môžete na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne s grilmi a udiarňami Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít