AKO DLHO VYDRŽIA PELETY DO PELETOVÝCH GRILOV?

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, ako dlho môžem skladovať grilovacie pelety, než sa začnú rozpadať? Včera som vybral načaté vrece peliet Pit Boss a zistil, že väčšina peliet vo vreci sa premenila na piliny. Môžem tomu nejako zabrániť?
28.11.2023 Karol N.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, Karol, ďakujeme za otázku. Drevené pelety na grilovanie určené na použitie v peletových griloch by mali byť skladované na suchom a chránenom mieste. Pravdepodobne sa Vám do vreca dostala vlhkosť, kvôli ktorej sa potom pelety rozpadli. Vzhľadom k tomu, že dym s grilovacích peliet príde do priameho kontaktu s grilovaným jedlom, jedná sa iba o čisté, lisované drevo bez použitia lepidiel a chemických spojív.

pelety do peletového grilu

Ako skladovať pelety na grilovanie?         

  • Uistite sa, že priestor, kde budete pelety uchovávať, je suchý a chránený pred dažďom a vlhkosťou.          
  • Pelety by mali byť uchovávané v uzavretých nádobách alebo vo vreciach, ktoré chránia pelety pred vlhkosťou.  

Dodržiavanie týchto zásad vám pomôže uchovať drevené pelety v dobrej kondícii a zvýšiť ich výhrevnosť pri použití. Okrem toho, dobre vysušené pelety neprodukujú toľko dymu ako nechtiac navlhnuté pelety.

pelety do peletového grilu

V prípade, že budete mať ďalšie otázky ohľadom peletových grilov alebo Vás bude zaujímať čokoľvek ohľadom grilovania, neváhajte a obráťte sa na nás. Volať môžete na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne s grilmi a udiarňami Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít