Aká je hmotnosť dvojlitrového sáčku štiepky na údenie?

Dobrý deň, na vašich stránkach predávate štiepku na údenie na litre. Koľko zhruba váži ten dvojlitrový sáčok? Ďakujem za odpoveď.
16.01.2020 Aleš H.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Údiacu  štiepku Borniak skutočne predávame na litre. Môžete ju zakúpiť buď v sáčkoch po dvoch litroch alebo v kartónovej krabici po desiatich litroch, ktorá obsahuje 5 kusov dvojlitrových sáčkov. Ohľadne hmotnosti je to zložitejšie. Hmotnosti štiepky na údenie Borniak sa mení v závislosti od druhu dreva, z ktorého je štiepka vyrobená. Najväčší rozdiel je medzi štiepkou z jelšového dreva a z dreva z jablone. Dvojlitrový sáčok štiepky z jelše váži 440 g, kdežto ten istý sáčok z dreva z jablone váži celých 570 g. Samozrejme malú odchýlku vo váze môžem spôsobiť aj plnenie vrecúšok.

Približné hmotnosti štiepky na údenie  z rôznych typov dreva:

Typ dreviny a približná hmotnosť 2L balenia

  • Breza - 464 g
  • Čerešňa - 441 g
  • Buk - 502 g
  • Slivka - 531 g
  • Jabloň - 572 g
  • Dub - 468 g
  • Jelša - 441 g

Štiepka na údenie sa spravidla sype do generátora studeného dymu, ktorý je súčasťou každej elektrickej udiarne Borniak alebo ho možno zakúpiť aj samostatne. Jeden dvojlitrový sáčok štiepky na údenie Vám vystačí na cca 6 - 7 hodín údenia.

V prípade, že si budete chcieť štiepku na údenie Borniak objednať, alebo keby ste sa chcel opýtať na niečo iné, neváhajte a obráťte sa na nás. Volať môžete na našu zákaznícku linku, ďalej je Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár a alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne Vladeko v Tachloviciach, kde sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

hmostnost-stepky-0002
hmostnost-stepky-0005
hmostnost-stepky-0006

Aktuality

Archív aktualít