ÚDENIE NA ČEREŠŇOVOM DREVE, ÁNO ALEBO NIE?

Dobrý deň, je bezpečné údiť na čerešňovom dreve? Stretol som sa veľakrát s názorom, že obsahuje aj jedovaté látky ako je arzén. Vďaka
30.11.2021 Josef K.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Pokiaľ údite v domácej drevenej udiarni, a máte spílenú čerešňu viete, ako ste sa o ňu starali, prípadne aké chemické postreky ste na nej používali. Osobne by som sa nebál toto drevo použiť. Pokiaľ používate brikety na údenie pre udiarne Bradley, musím spomenúť, že všetky brikety vyrábané firmou Bradley spĺňajú veľmi prísne pravidlá na tieto výrobky, ktoré sa využívajú v potravinárstve. Práve čo sa týka dreva z ovocných stromov, tak výrobca vôbec nepoužíva drevo stromov, ktoré rástli v sadoch a sú označované ako tie, ktoré obsahujú arzén. Dôvod je jednoduchý - nechcú riskovať, že drevo bude obsahovať chemikálie z postrekov, ktoré sa na ovocné stromy často aplikujú. Drevené brikety na údenie Bradley Smoker sú 100 % zdravotne nezávadné.    

udiace brikety

V prípade, že budete mať ďalšie otázky ohľadom udiarní či údenia, neváhajte a obráťte sa na nás. Môžete volať na našu zákaznícku linku, ďalej je vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít