Čo robiť, ak štiepka v generátore dymu nestíha odhorieť?

Dobrý deň, generátor je super, ale po treťom údení sa pravdepodobne niečo pokazilo a motorček ide nonstop, štiepka nestíha odhorieť. Zasielam aj foto, ako to vyzerá po 14-tých hodinách v chode. Čo s tým mám robiť? Ďakujem a prajem pekný deň.
06.01.2020 Markéta J.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku a za zaslané foto generátora dymu so štiepkou. To, že motorček generátora ide nonstop je v poriadku. Podľa fotografie si dovolím tipnúť, že je to zapríčinené navlhnutou štiepkou. Predpokladám, že nejaký dym to vydáva, a teda to nemôže byť vadnou špirálou generátoru dymu. Po 14-tich hodinách chodu sa mi zároveň možnosť zanesenia javí ako veľa málo pravdepodobná.

Štiepka je dodávaná starostlivo zabalená a vysušená na použitie v generátore. Záleží na tom, ako dlho ju máte rozbalenú a na akom mieste je skladovaná. Vyskúšajte prosím udiareň s generátorom ešte raz s vysušenou štiepkou Borniak. Na výber máte zo siedmich druhov príchutí. Ponúkaná je štiepka z duba, buka, jelše, slivky, čerešne, jablone a brezy. Každý druh dreviny je vhodný pre údenie rôznych druhov mäsa, rýb či zeleniny. Štiepka ku generátoru dymu Borniak je dodávaná buď v dvojlitrových vreckách alebo v desaťlitrovom balení. Do generátora sa zmestí presne celý sáčok dvojlitrové štiepky a vystačí Vám na údenie 6 - 8 hodín.

Generátor kouře Borniak

V prípade, že si budete chcieť akýkoľvek druh štiepky na údenie objednať alebo, keby ste sa chcela opýtať na niečo iné, neváhajte a obráťte sa na nás. Volať môžete na našu zákaznícku linku, ďalej je  Vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo sa za nami môžete vydať do našej kamennej predajne Vladeko v Tachloviciach. Tu sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na jedného z našich technických poradcov.

Aktuality

Archív aktualít