Recenzia termosondy Weber IGrill 3

Kto by čakal, že na grilovanie nie je veľmi čo vymyslieť sa škaredo pletie. Nové digitálne technológie už dorazili aj pod veká grilov. Prvými lastovičkami tohto trendu boli digitálne termosondy - slovensky povedané jednoduché teplomery, ktoré sa zapichli do mäsa a displej ukázal, akú teplotu ste vo vnútri steaku vlastne dosiahol. Takže aj menej zdatní kuchári dokázali spáchať steak na medium rare celkom bez nervov a jednoducho. No, a nová digitálna sonda I gril 3 to povyšuje všetko ešte oveľa vyššie. Na grilovanie už odteraz budete potrebovať aj inteligentný telefón …

Nenápadná krabička za veľa peňazí

Na fotke vidíte ako je vlastne celé balenie termosondy Weber I grill veľké. Krabica ako nič. My sme dnes siahli po modeli I gril 3, na fotke vidíte aj krabicu od modelu I gril 2 a inteligentný mobil. Samozrejme Iphone - k americkému grilu americký telefón. Ale funguje aj na Androide

Čo obsahuje balenie

Termosonda Weber I Grill 3 je z celého tohto radu najvybavenejšia. V balení máte dve teplotné sondy - slovensky povedané ihly, ktoré zapichnete vo vnútri grilu do mäsa. Každá má inú farbu, a ďalšie sa dajú dokúpiť. My sme skúšali štandard s dvoma. V balení ďalej nájdete samotný IGrill, jeho napájanie - batérie máte priložené a manuál

Pripojenie termosondy

Do samotnej objímky Igrilu sa zapichujú konektory termosond. Hoci máte samotné termosondy farebne odlíšené, my sme mali červenú a žltú farbu, na objímke to nejako označené nie je. Čo je myslím trochu škoda, pretože neviete, do akej pozície objímky sondu vlastne dávate a to počiatočné nastavenie môže byť trochu zmätočné

Žiadny neporiadok okolo grilu

Tento model je najvyšší z celého radu a je navrhnutý špeciálne pre nový rad grilov Weber Genesis. Takto na stole to vyzerá ako klbko drôtov, keď ho ale pripojíte na gril (a na nových modeloch Genesis II je preň priamo pripravená taká objímka, do ktorej zapadne a nikde sa neváľa a neprekáža) Čo je super. Ak máte nejaký iný gril, alebo napríklad aj starší typ, siahnite po inom type. Tento by bol v tú chvíľu trošičku nepraktický.

Manuál? Anglicky

So slovenčinou sa tu Weber moc neobťažuje a slovenčinu v manuáli nenájdete. Na druhej strane je ten návod veľmi prehľadný a nechá sa podľa schém celkom dobre samotné rozbehnutie I Grilu zvládnuť, a to vrátane montáže na samotný gril Genesis. U Slovenskej obchodnej inšpekcie to ale myslím trošičku narazí …

Ku grilovaniu si pripravte mobil

Najväčšia vychytávka I Grilu je pripojenie na inteligentný mobil - cez Bluetooth. Je potrebné si stiahnuť aplikáciu IGrill, ktorá je dostupná ako pre Apple tak pre Android. My sme mali telefón s jabĺčkom, a samotná inštalácia aplikácie je v pohode a bez problémov. Nečakajte tu ale slovenčinu - aplikácia bude hovoriť len anglicky, nemecky, francúzsky a dánsky. Prečo práve dánsky naozaj neviem, ale je to tak.

Zlaďte si mobil s grilom

Na objímke Igrilu je celkom dobre vidieť, či sa telefón a Igrill spolu dohodli. Spoznáte to podľa svetlomodrej diódy, ktorá na objímke I grilu bliká. Akonáhle sa zariadenie spojí, objaví sa hneď informácia na displeji telefónu. Neprepadajte panike ak sa to nepodarilo hneď na prvýkrát. Z nejakého neznámeho dôvodu si začal Igril 3 rozumieť s iPhone až na tretí pokus. Obe zariadenia boli kúsok od seba, na stole, ťažko povedať čím to bolo. Akonáhle si ale Iphone prvýkrát na Igrill siahol, bolo už ďalšie nadväzovanie komunikácie i povypnutie alebo odpojenie úplne v pohode.

Mobilné grilovanie od Weberu

Odporúčam si najskôr nanečisto vyskúšať, čo táto aplikácia všetko vlastne dokáže. Pretože toho nie je úplne málo. Keď som vôbec premýšľal nad zmyslom toho prečo do grilovania ťahať mobilný telefón, nič mi nenapadalo. Tu ale nájdete celkom šikovné informácie o tom, akú teplotu pre aké mäso použiť, ako dlho robiť steak tak, aby bol prepečený ako chcete, a asi milión ďalších vecí. Takže ako hodíte mäso na gril, skúste si to najskôr nanečisto. Ovládanie je celkom intuitívne, ale zablúdiť sa v ňom trochu dá …

Tento mobil postráži na grile všetko

Možných funkcií máte v tejto aplikácii celkom dosť. Je otázka, či vlastne všetky vôbec využijete, ja by som tipoval že nie. V pokoji si to prejdite. Svoje grilovanie sa tu dá dokonca zdieľať cez sociálne siete. Mladšia generácia asi využije. Proste pochváliť sa čo práve robím napríklad na FB alebo Twitteri je asi dnes in. I keď sa jedná vlastne o úplne normálne veci... Údaje ktoré dostanete z grilu na mobil sú skutočne veľmi, veľmi podrobné. Môžete si napríklad na grafe prezrieť, ako sa menila teplota počas grilovania na konkrétnej sonde v čase. Alebo zistiť cez senzor akú teplotu vlastne v grile máte a uložiť si ju na telefón. A asi ďalší milión vecí....

Zhrnutie recenzie termosondy Weber I Grill 3

Výhody:

  • Úžasný prehľad o tom čo sa deje pod vekom grilu
  • Návody a postupy ako a čo správne grilovať
  • Teplotu vidíte v reálnom čase bez toho aby ste museli otvárať gril
  • Zdieľanie grilovania na sociálnych sieťach - super a cool

Nevýhody:

  • Chýba slovenčina. Keď neviete anglicky, trochu tápate
  • Cena. Múdra sonda to je, ale za tri tisícky? Sorry ako :)
  • Na objímke chýba displej - telefón tiež v ruke stále nedržíte
  • Zdieľanie grilovania na sociálnych sieťach - prečo by mal niekto do kelu vedieť čo grilujem?
gril-weber-igrill-3-1
gril-weber-igrill-3-3
gril-weber-igrill-3-5
gril-weber-igrill-3-7
gril-weber-igrill-3-8
gril-weber-igrill-3-9
gril-weber-igrill-3-14
img-4425
img-4430
img-4436

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít