Peletový gril Pit Boss - novinka grilovacej sezóny 2020

Všetci nadšenci grilovanie určite netrpezlivo čakajú, čo nové prinesie grilovacia sezóna 2020. Prvé lastovičky konečne prilietajú a prvými z nich sú peletové grily americkej značky Pit Boss.Fanúšikmi týchto grilov sa stanú hlavne tí, ktorí milujú grilované potraviny neoklamané o vôňu dreva. V týchto griloch sa totiž negriluje na ničom inom ako na peletách vyrobených z tvrdého dreva, ktoré sa sypú do bočného zásobníka. Súčasťou tejto bočnej "krabice" je zároveň ovládacia jednotka grilu.U nás si navyše môžete vybrať z troch veľkostí týchto grilov.

Peletový gril Pit Boss

Pre naše tradičné testovanie sme si samozrejme nevybrali žiaden iný ako ten najväčší z týchto grilov, ktorým je gril Pit Boss Austin XL s grilovacou plochou 0,6 m2 a úctyhodnou váhou 83 kg. Dostať toto železné "monštrum" do dodávky a previesť ho len o pár ulíc vedľa bol poriadny kus práce aj pre dvoch silných chlapov. Na mieste je potom manipulácia s grilom už oveľa jednoduchšie vďaka štyrom plastovým kolieskam. Tento gril Vám ale rozhodne nebude robiť spoločníka na cestách. To by ste museli siahnuť možno po modeli grilu Pit Boss Tailgater, ktorý má "len" 40 kg a ide pohodlne zložiť.Tak sa Vám zmestí aj do kufra väčšieho osobného auta.

Pre Vás sme však chceli vyskúšať ten najväčší z nich a páni sa pri preprave poriadne zapotili. Táto drina sa im však odmenila v podobe ugrilovaných poriadnych kúskov mäsa.Pre tento test sme vybrali veľký kus krkovičky a bravčového stehna. Oba kusy mali viac ako 5 kg. Aby nedošlo k výraznému zašpineniu grilu, použili sme na grilovanie veľké hliníkové misky a mohlo sa začať.

Nastavenie grilu je veľmi jednoduché. Stačí zapnúť gombíkom a kolieskom navoliť požadovanú teplotu. Elektrický zapaľovač zapáli prvé pelety a pomocou mohutného železného slimáku sú dopravované do komory grilu.

Gril si absolútne sám stráži vnútornú teplotu. Vy teda môžete naplniť zásobník na pelety a v pokoji na niekoľko hodín od grilu odísť.Nám v tomto teste veľmi pomohli aj vpichovacie sondy, ktoré sme zapichli do mäsa a tým mali ustráženú aj teplotu vo vnútri mäsa. Nepotrebujeme potom tak často otvárať gril a nedochádza nám k tepelným stratám.Gril Pit Boss Austin XL v našom teste grilov obstál na výbornú. Dá sa povedať, že za málo práce strávenej starostlivosťou o gril a grilované mäso bolo veľa muziky v podobe výborne ugrilovaných kusov krehkého mäsa.

Peletové grily Pit Boss sú k nám dovážané z Ameriky vo veľmi slušivom medenom prevedení sú vhodné ako pre majstrov v grilovaní, tak aj pre začiatočníkov. Ovládacia jednotka grilu je navrhnutá tak, že si s nastavením poradí úplne každý.

Aktuality

Archív aktualít