AKO VYPADÁ ÚDENIE SYROV V ELEKTRICKEJ UDIARNI?

Sezóna údenia je v plnom prúde a ako všetci viete z našich stránok, v našej predajni v Tachloviciach máme pre zákazníkov vystavené aj udiarne, ktoré si môžu vyskúšať. Ani my sme teda neotáľali a pustili sa do údenia. Tentokrát sme vybrali na údenie tému syry.    

udenie

Na skúšku sme vybrali syry s rôznym obsahom tuku a starostlivo sme sledovali, ako sa rôzne tučné syry v udiarni pri rovnakej teplote správajú.       

udenie

Elektrickú udiareň Bradley Smoker 4 sme vykúrili na 60 °C. Na testovanie sme vybrali syr eidam 20 %, eidam 30 % a gouda 48 %. Tieto syry sme z časti nakrájali na kocky a vložili do údiacich košíčkov a časť nechali vcelku. Na obrázku môžete vidieť, ako sa syry po nejakej dobe v udiarni správajú. 

udenie                                             

Ďalej nás zaujímalo, ako budú syry vyzerať a chutiť, keď ich dochutíme bylinkami, šunkou a olivami. Tieto syry sme nakrájali na malé kocky a zmiešali ich s ďalšími ingredienciami. Na údenie sme použili dámske pančuchy, ktoré nám nakoniec prišli ako najvhodnejšie riešenie. Syry sa v elektrickej udiarni Borniak UWD 70 Simple roztavili, čím došlo k dokonalému splynutiu s pridanými ingredienciami. Okrem toho, že po vybratí z udiarne krásne vyzerali, ich chuť bola dokonalá.    

udenie

V najbližšej dobe nás čaká údenie rýb, na ktoré sa môžete už teraz tešiť spolu s nami. Určite sa totiž s našimi skúsenosťami opäť podelíme.  

Kategórie produktov

Aktuality

Archív aktualít